מחול עכשווי / מחול מודרני

הכנה לאימפרוביזציה -טכניקה,  מחול עכשווי , מחול מודרני

כולנו אוהבים לנוע, הגוף זוכר את ההנאה שבלרוץ, לקפוץ, להזיע, עוד מהתקופה שהיינו ילדים.מחול עכשווי  / מחול מודרני

בשיעורי הטכניקה / מחול מודרני לומדים איך לעבוד נכון עם הגוף, כיצד להחזיק אותו בצורה נכונה בעת שאנו נעים בפרט ובזמן הריקוד בכלל.

אנו מעצבים את התנועה ואת הגוף על ידי בחינת תנועת הגוף שלנו. אנו רוקדים ועובדים על כל חלק גוף בנפרד, בוחנים מה קורה שם ומזרימים אליו אנרגיה.

עקרונות אלו נכונים לכל סוגי הריקוד. ההבדלים בין סוגי הריקוד השונים הם הדרך בה לומדים לרקוד ומידת ההנאה אותה מפיקים מהתהליך.

בואו ניקח לדוגמא את ריקוד הבלט. על מנת לרקוד בלט אנו צריכים להשקיע זמן רב בלימוד, הרבה זיעה והכנה רבה עד אשר הרוקד רוקד בלט. לא כך בשיעורי טכניקה ומחול מודרני.

בשיטה המיוחדת שפיתחה אילנית תדמור, לומדים תערובת של כל הטכניקות הנדרשות לכל סוג של תנועה ומחול. זהו מיקס של ריקודי בטן, ג'אז, ריקודים סאלונים ובלט.

בשיטתה של אילנית התלמיד לומד לבטא את המקום האישי והייחודי שלו. שילוב של כל הטכניקות, הקווים והעקרונות של שיטות הריקוד שלמעלה מאפשרים למי שרוקד לנוע מתוך מה שנכון לגוף שלו. השיעור מאפשר הכרות עם הגוף, שילוב בין המחול המודרני העכשווי וטכניקת האימפרוביזציה

בסטודיו אין מראות, התלמידים לא בודקים כיצד הם נראים בזמן הריקוד והתנועה מכיוון שמקור התנועה הוא פנימי וייחודי לכל אחד ואחד. לא עובדים על חיקוי טכני. עובדים על עקרונות התנועה ועל מה שמפעיל כל אחד בגוף שלו בזמן התנועה.

המורה מוביל דרך הדגמת תנועות כשהתלמידים מחקים את התרגילים, ובחלקים אחרים המורה נותן את עקרונות התנועה והתלמידים מאלתרים בעצמם דרך עקרונות אלו או מאלתרים עם מספר תנועות.

התלמידים נמצאים בקבוצה אך כל אחד עובד מול המורה. כל אחד בקצב שלו. המורה מלמד את עקרונות התנועה והתלמידים מאלתרים בעצמם דרך עקרונות אלו. כך נוצר דיאלוג מרתק בין התלמיד למורה.

ואל נשכח את המוזיקה בזמן השיעור. המוזיקה מניעה וגרמת הרבה הנאה לכל אחד. השיעור דינמי וקצבי.

מדברי אילנית תדמור: "בזכרון שלי, בכל פעם שהלכתי לשיעור טכניקה, לשיעור של מחול עכשווי או מחול מודרני, הגעתי עם רצון והתלהבות ללמוד לרקוד. הריקוד הוא בנשמתי ואותו אהבתי כל חיי.בכל פעם יצאתי בהרגשה לא נוחה. זה היה כמו להרגיש בשיעור מתמטיקה, אבודה בין כל התלמידים העומדים מול המורה ומול המראה, וכולם תמיד יותר מהירים, יפים וטובים. השיעור שיצרתי בא לאפשר למידה ממקום נעים ובטוח, כזה שמאפשר התקדמות ואתגרים לגוף ובו זמנית נותן זמן לביטוי אישי יצירתי"

שיעורי הטכניקה / מחול מודרני מתאימים לכל אחד. גם למי שפוסע את צעדיו הראשונים בעולם הריקוד וגם למי שהנו רקדן ותיק, גם למי שחפץ בעיצוב הגוף וגם למי שעושה תהליך של פיתוח מודעות עצמית.

ניתן להשתתף בקורסים שנתיים ובשיעורים על בסיס שבועי.

שיעור ניסיון: 35 שח

כרטיסיה 5 כניסות: 290 שח