יסודות האימפרוביזציה – קורס ערב עם אילנית תדמור

האימפרוביזציה היא כלי המאפשר לכל אחד להתחבר אל הגוף שלו, אל היצירתיות, ולפתח דרכים מגוונות בתקשורת עם הסביבה הקרובה והרחוקה.

האפשרות שיש לצמיחה ולשינוי מתוך עבודת תנועה שיש בה הנאה היא דרך חדשה לרובנו. האימפרוביזציה מתארת תהליך של קליטת המציאות, עיבוד הנתונים וקבלת החלטה בכל רגע נתון. לכן היא כל כך מופשטת. כולנו עושים זאת בכל רגע בחיים, כחלק מתהליך ההישרדות שלנו והתקשורת.

הצד החזק של האימפרוביזציה בתנועה הוא לאפשר לאנשים לחוות את התהליך ממקום חיובי דרך הגוף, יחד עם התבוננות על עצמנו ועל מערכות היחסים שלנו עם אחרים והעולם. מהות אמנות האלתור היא לעורר אותנו, בסטודיו ובחיים!

מה בקורס?

בקורס נרכוש את כלי העבודה לעבודת האימפרוביזציה.

בשלב הראשון של לימוד ותרגול האימפרוביזציה, נפתחת לנו דלת להקשיב לעצמנו, לגוף שלנו, לתחושות ולמחשבות שעולות בנו. זהו שלב של התבוננות בהרגלים על ידי פתיחת הנוכחות דרך הגוף, פינוי מקום לקליטת המציאות עם השאלה של מי יש עכשיו, ויצירת רווח שמאפשר בחירה במקום אוטומט. נגלה ונרחיב את השפה התנועתית האישית של כל רוקד, נשכלל את היכולות התנועתיות: התחזקות, גמישות ועוד. נקבל כלים שיעזרו לנו לחדד את החושים שלנו כך שנוכל להסתכל על המוכר בדרך חדשה ושונה, ולפתוח את ערוצי הקליטה הפיזית, הרגשית והתודעתית על מנת להתחבר אל הריקוד הייחודי שלנו.

בשלב השני אנחנו מרחיבים את תשומת הלב שלנו ונכנסים לעולם התקשורת, כיצד ניתן להרחיב את ההקשבה גם לפרטנר, לקבוצה, ולחלל בו אנחנו נמצאים. מה זה אומר לרקוד ביחד מתוך להיפגש באמת!

העבודה בסטודיו פועלת בו זמנית בכמה מישורים:

  • פיזי - שכלול הגוף דרך הכרות עם עקרונות התנועה של עולם ריקוד.
  • מנטאלי -  חיבור בין הראש והרגש ,הפחתת הרעשים בראש כמו ביקורתיות, מציאת מקום האמצע,
  • ותקשורת בין אישית - פתיחת ערוצי הבעה נוספים עבור עצמי ועם פרטנרים נוספים.

תהליך הלמידה הוא מובנה, שלב על גבי שלב, הלימוד נעשה בקבוצה סגורה כך שתחושת הביטחון והאינטימיות שנוצרת בין חברי הקבוצה, מאפשרות להעמיק עוד את התהליך.

הקורס מתאים לכל הרמות, אין צורך בניסיון קודם, רק רצון וסקרנות לגילוי והתפתחות דרך הגוף והתנועה.

הקורס יתקיים בימי שלישי, בין השעות 19:30-21:30, בסטודיו ענבל פינטו, רח' האחים מסלאויטה 7, תל אביב.

הקורס יחל בנובמבר 2019 ויימשך 6 חודשים, (למעט חגים ומועדים).

מוזמנים לדבר איתנו, לשאול, להתייעץ וכמובן להירשם: 03-5604407, [email protected]